CoolPlay-Server RPG SA-MP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
CoolPlay-Server RPG SA-MP

Acesta este forum-ul nostru de SA-MP . Acest server se numeste CoolPlay si vreau sa fac un server mare, cu playeri multi, cu un STAFF matur si demn de acest server.


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

News Reporters - Informații / Model interviuri

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Admin


Admin

Model live #1
1. Buna seara / ziua, Coolplay. Langa mine il am pe X, caruia ii voi lua un interviu. Salut, X.
2. Pentru inceput, iti voi adresa cateva intrebari personale. Cati ani ai si de unde esti?
3. Cum te-ai descrie in doar 3 cuvinte?
4. Esti microbist? Ai o echipa preferata? Daca da, care este aceasta?
5. Ce anotimp preferi si de ce?
6. Care e ultimul serial pe care l-ai urmarit sau il urmaresti in continuare?
7. Cum te vezi peste 10 ani?
8. Ce alte jocuri mai joci? Care e jocul tau favorit si de ce?
9. Mai stii care e ultimul film vazut? Daca da, care este acesta?

10. Acum vom trece la cateva intrebari legate de SA-MP. Cate vehicule detii si pe care-l folosesti cel mai des?

11. Care a fost cea mai mare realizare a ta de pe acest server?
12. Din ce factiune faci parte? Ne poti spune ce rank detii in aceasta?
* Intrebarea cu numarul 12 nu se mai pune daca invitatul nu are factiune.
13. Cum se numeste radioul tau preferat ce se afla si in lista [/carradio]?
14. Care crezi ca este cea mai importanta factiune de pe server? Dar cea mai dorita factiune?

Pentru a adresa o intrebare, folositi comanda /question <text>. Daca doriti sa va fie acceptata intrebarea, scrieti corect!

Se pun intre 5 si 7 intrebari din public.

15. Doresti sa mai adaugi ceva inainte de sfarsitul acestui interviu?

16. Te ascultam.
17. Acesta a fost interviul nostru cu X. Eu sunt X si va urez o zi / seara placuta!

Model de live #2
1. Buna seara / ziua, CoolPlay. Langa mine il am pe X, caruia ii voi lua un interviu. Salut, X.
2. Pentru inceput, iti voi adresa cateva intrebari personale. Cati ani ai si de unde esti?
2. Cum te-ai descrie in cateva cuvinte?
3. Ce anotimp preferi si de ce?
4. Daca ai putea sa-ti alegi o superputere pe care sa o ai pentru tot restul vietii, ce ti-ai alege?
5. Ai o porecla? Daca da, ne-o poti spune?
6. Cum crezi ca vei muri, din ce motiv?
7. Esti microbist? Ai o echipa preferata? Daca da, care este aceasta?
8. Ce site-uri sau aplicatii preferi pentru a comunica cu prietenii?
9. Ce alte jocuri mai joci? Care e jocul tau favorit si de ce?
10. Cand ai aflat de SA-MP si cum?

Acum vom trece la cateva intrebari legate de SA-MP. Cate vehicule detii si pe care-l folosesti cel mai des?

11. Care au fost factiunile tale anterioare si in care ti-a placut cel mai mult?
12. Care crezi ca este cea mai importanta factiune de pe server? Dar cea mai dorita factiune?
13. Care crezi ca e media de varsta a jucatorilor de SA-MP?
14. Care a fost cea mai mare realizare a ta de pe acest server?

Pentru a adresa o intrebare, folositi comanda /question <text>. Daca doriti sa va fie acceptata intrebarea, scrieti corect!

Se pun intre 5 si 7 intrebari din public.

15. Doresti sa mai adaugi ceva inainte de sfarsitul acestui interviu?

16. Te ascultam.
17. Acesta a fost interviul nostru cu X. Eu sunt X si va urez o zi / seara placuta!

Model de live #3
1 .Buna seara / ziua, CoolPlay. Langa mine il am pe X, caruia ii voi lua un interviu. Salut, X.
2 .Pentru inceput, iti voi adresa cateva intrebari personale. Cati ani ai si de unde esti?
2. Ce varsta ti-ai da daca nu ai sti cati ani ai?
3. Cum te-ai descrie in 3 cuvinte?
4. Ce alte jocuri mai joci? Care e jocul tau favorit si de ce?
5. Cand vei avea un copil, ce ti-ar placea sa mostenesca de la tine?
6. Daca te-ai putea intoarce in timp, pe vremea cand erai copil, ce sfat ti-ai da?
7. Esti microbist? Ai o echipa preferata? Daca da, care este aceasta?
8. Ce anotimp preferi si de ce?
9. Care e ultimul serial pe care l-ai urmarit sau il urmaresti in continuare?
10. Detii un telefon mobil? Daca da, ce model este?

Acum vom trece la cateva intrebari legate de SA-MP. Cate vehicule detii si pe care-l folosesti cel mai des?

11. De unde e inspirat nickname-ul tau?

* Intrebarea cu numarul 11 nu se mai pune daca invitatul are un nume de exemplu: Andrei, Ionut, etc.

12. Care au fost factiunile tale anterioare si in care ti-a placut cel mai mult?
13. Pe ce data, aproximativ, ai aflat de Bugged?
14. Cum se numeste radioul tau preferat ce se afla si in lista [/carradio]?
15. Cand ai aflat de SA-MP si cum?

Pentru a adresa o intrebare, folositi comanda /question <text>. Daca doriti sa va fie acceptata intrebarea, scrieti corect!

Se pun intre 5 si 7 intrebari din public.

16. Doresti sa mai adaugi ceva inainte de sfarsitul acestui interviu?

17.Te ascultam.
18. Acesta a fost interviul nostru cu X. Eu sunt X si va urez o zi / seara placuta!

Model de live #4
1. Buna ziua / seara, CoolPlay. Langa mine il am pe X, caruia ii voi lua un interviu. Salut, X!
2. Pentru inceput, iti voi adresa cateva intrebari personale. Cati ani ai si de unde esti?
3. La ce profil esti sau ti-ar placea sa studiezi in viitor? Ce te atrage la acest profil?
4. Ce calitati consideri ca apreciaza prietenii tai la tine?
5. Ce gen de muzica asculti? Poti recomanda o melodie urmaritorilor acestui interviu?
6. Care este motto-ul dupa care te ghidezi in viata si ce te-a facut sa-l alegi?
7. In ce domeniu ti-ar placea sa lucrezi si ce te atrage la acesta?
8. Care a fost ultimul film vazut? Despre ce este vorba in acesta?
9. Ce obiectiv turistic din tara noastra ai vrea sa vizitezi anul acesta?

Acum vom trece la cateva intrebari legate de SA-MP. Cand ai aflat de SA-MP si cum?

10. Care sunt prietenii cu care iti petreci timpul pe server? Ai ceva sa le transmiti?
11. Ce update-uri ti-ai dori sa fie implementate serverului?
12. Cum crezi ca va arata comunitatea Bugged peste 5 ani?
13. Care este vehiculul tau preferat? Dar hidden-ul?
14. Sa presupunem ca primesti de la un jucator necunoscut suma de 1.000.000.000$. Ce ai face cu banii?

Pentru a adresa o intrebare, folositi comanda /question <text>. Daca doriti sa va fie acceptata intrebarea, scrieti corect!

Se pun intre 5 si 7 intrebari din public.

15. Doresti sa mai adaugi ceva inainte de sfarsitul acestui interviu?
16. Te ascultam.

17. Acesta a fost interviul nostru cu X. Eu sunt Y si va urez o zi / seara placuta!

Model de live dublu/triplu #1
1. Buna ziua / seara, CoolPlay. Langa mine ii am pe X si Y. carora le voi lua un interviu. Salut baieti!
2. Pentru inceput, va voi adresa cateva intrebari personale. Cati ani aveti si de unde sunteti?
3. Cum v-ati descrie in doar 3 cuvinte?
4. Sunteti microbisti? Aveti o echipa preferata? Daca da, care este aceasta?
5. Ce anotimp preferati si de ce?
6. Care e ultimul serial pe care l-ati urmarit sau il urmariti in continuare?
7. Cum va vedeti peste 10 ani?
8. Ce alte jocuri mai jucati? Care e jocul vostru favorit si de ce?
9. Mai stiti care e ultimul film vazut? Daca da, care este acesta?

Acum vom trece la cateva intrebari legate de SA-MP. Cate vehicule detineti si care sunt acestea?

10. Pe ce data, aproximativ, ati aflat de Bugged?
11. Care a fost cea mai mare realizare a voastra de pe acest server?
12. Din ce factiune faceti parte? Ne puteti spune ce rank detineti in aceasta?
13. Cum se numeste radioul vostru preferat ce se afla si in lista [/carradio]?
14. Care credeti ca este cea mai importanta factiune de pe server? Dar cea mai dorita factiune?

Pentru a adresa o intrebare, folositi comanda /question <text>. Daca doriti sa va fie acceptata intrebarea, scrieti corect!

Se pun intre 5 si 7 intrebari din public.

15. Doriti sa mai adaugati ceva inainte de sfarsitul acestui interviu?
16. Va ascultam.

17. Acesta a fost interviul nostru cu X si Y. Eu sunt Z si va urez o zi / seara placuta!

Model de live dublu/triplu #2
1.Buna seara / ziua, CoolPlay. Langa mine ii am pe X si Y carora le voi lua un interviu. Salut baieti!
2.Pentru inceput, va voi adresa cateva intrebari personale. Cati ani aveti si de unde sunteti?
3. Cum v-ati descrie in cateva cuvinte?
4. Ce anotimp preferati si de ce?
5. Daca ati putea sa va alegeti o superputere pe care sa o aveti pentru tot restul vietii, ce v-ati alege?
6. Aveti o porecla? Daca da, ne-o puteti spune?
7. Cum credeti ca veti muri, din ce motiv?
8. Sunteti microbisti? Aveti o echipa preferata? Daca da, care este aceasta?
9. Ce site-uri sau aplicatii preferati pentru a comunica cu prietenii?
10. Ce alte jocuri mai jucati? Care e jocul vostru favorit si de ce?
11. Cand ati aflat de SA-MP si cum?

Acum vom trece la cateva intrebari legate de SA-MP. Cate vehicule detineti si care sunt acestea?

12. Care au fost factiunile voastre anterioare si in care v-a placut cel mai mult?
13. Care credeti ca este cea mai importanta factiune de pe server? Dar cea mai dorita factiune?
14. Care credeti ca e media de varsta a jucatorilor de SA-MP?
15. Care a fost cea mai mare realizare a voastra de pe acest server?

Pentru a adresa o intrebare, folositi comanda /question <text>. Daca doriti sa va fie acceptata intrebarea, scrieti corect!

Se pun intre 5 si 7 intrebari din public.

16. Doriti sa mai adaugati ceva inainte de sfarsitul acestui interviu?
17. Va ascultam.

18. Acesta a fost interviul nostru cu X si Y. Eu sunt Z si va urez o zi / seara placuta!

Model de live dublu/triplu #3
1. Buna seara / ziua, CoolPlay. Langa mine ii am pe X si Y, carora le voi lua un interviu. Salut, baieti!
2. Pentru inceput, va voi adresa cateva intrebari personale. Cati ani aveti si de unde sunteti?
3. Ce varsta v-ati da daca nu ati sti cati ani aveti?
4. Cum v-ati descrie in 3 cuvinte?
5. Ce alte jocuri mai jucati? Care e jocul vostru favorit si de ce?
6. Cand veti avea un copil, ce v-ar placea sa mostenesca de la voi?
7. Daca v-ati putea intoarce in timp, pe vremea cand erati copii, ce sfat v-ati da?
8. Sunteti microbisti? Aveti o echipa preferata? Daca da, care este aceasta?
9. Ce anotimp preferati si de ce?
10. Care e ultimul serial pe care l-ati urmarit sau il urmariti in continuare?
11. Detineti un telefon mobil? Daca da, ce model este?

Acum vom trece la cateva intrebari legate de SA-MP. Cate vehicule detineti si pe care-l folositi cel mai des?

12. De unde e inspirat nickname-ul vostru?

* Intrebarea cu numarul 11 nu se mai pune daca invitatii au nume normal, de exemplu: Andrei, Ionut, Marcel, etc, daca un invitat are un nume normal si celalalt are numele diferit, o puteti pune.
13. Care au fost factiunile voastre anterioare si in care v-a placut cel mai mult?
14. Pe ce data, aproximativ, ati aflat de Bugged?
15. Cum se numeste radioul vostru preferat ce se afla si in lista [/carradio]?
16. Cand ati aflat de SA-MP si cum?

Pentru a adresa o intrebare, folositi comanda /question <text>. Daca doriti sa va fie acceptata intrebarea, scrieti corect!

Se pun intre 5 si 7 intrebari din public.

17. Doriti sa mai adaugati ceva inainte de sfarsitul acestui interviu?
18.Va ascultam.
19. Acesta a fost interviul nostru cu X, Y si Z. Eu sunt X si va urez o zi / seara placuta!

Model de live dublu/triplu #4 :
1. Buna ziua / seara, CoolPlay. Langa mine ii am pe X si Y, carora le voi lua un interviu. Salut, baieti!
2. Pentru inceput, va voi adresa cateva intrebari personale. Cati ani aveti si de unde sunteti?
3. La ce profil sunteti sau v-ar placea sa studiati in viitor? Ce va atrage la acest profil?
4. Ce calitati considerati ca apreciaza prietenii vostri la voi?
5. Ce gen de muzica ascultati? Puteti recomanda o melodie urmaritorilor acestui interviu?
6. Care este motto-ul dupa care va ghidati in viata si ce v-a facut sa-l alegeti?
7. In ce domeniu v-ar placea sa lucrati si de ce?
8. Care a fost ultimul film vazut? Despre ce este vorba in acesta?
9. Ce obiectiv turistic din tara noastra ati vrea sa vizitati anul acesta?

Acum vom trece la cateva intrebari legate de SA-MP. Cand ati aflat de SA-MP si cum?

10. Care sunt prietenii cu care va petreceti timpul pe server? Aveti ceva sa le transmiteti?
11. Ce update-uri v-ai dori sa fie implementate serverului?
12. Cum credeti ca va arata comunitatea Bugged peste 5 ani?
13. Care este vehiculul vostru preferat? Dar hidden-ul?
14. Sa presupunem ca primiti de la un jucator necunoscut suma de 1.000.000.000$. Ce ati face cu banii?

Pentru a adresa o intrebare, folositi comanda /question. Daca doriti sa va fie acceptata intrebarea, scrieti corect!

15. Doriti sa mai adaugati ceva inainte de sfarsitul acestui interviu?
16. Va ascultam.

17. Acesta a fost interviul nostru cu X si Y. Eu sunt Z si va urez o zi / seara placuta!

Diferite formule de incheiere pentru interviu :
(!) Formula de incheiere daca invitatul / reporterul care se afla in interviu primeste crash / paraseste serverul. Desigur, daca primeste chiar reporterul crash / paraseste serverul, se va astepta un minut / doua, iar daca acesta nu revine, un alt reporter de rank 2 cel putin, se va invita singur in interviu si va folosi formula de mai jos pentru a informa jucatorii ca interviul se sfarseste si va da /endlive invitatului sau invitatilor de la acel interviu. (!)

Din cauza unor probleme tehnice, interviul nostru se incheie aici. Eu sunt X si va doresc o seara / zi placuta!

Formula de incheiere daca interviul este dublu si unul dintre invitati primeste crash / paraseste serverul.
Din cauza unor probleme tehnice, interviul nostru cu X se incheie aici. Continuam cu Y!

Formula de incheiere daca interviul este triplu si unul dintre invitati primeste crash / paraseste serverul.
Din cauza unor probleme tehnice, interviul nostru cu X se incheie aici. Continuam cu ceilalti invitati!

Formula de incheiere daca invitatul are greseli suficiente pentru a inchide interviul.
Din cauza multiplelor greseli, interviul nostru se incheie aici. Eu sunt X si va doresc o seara / zi placuta!

Formula de incheiere daca interviul este dublu si un invitat are suficiente greseli pentru a inchide interviul.
Din cauza multiplelor greseli ale lui X, interviul nostru cu el se incheie aici. Continuam cu Y!

Formula de incheiere daca interviul este triplu si un invitat are suficiente greseli pentru a inchide interviul.
Din cauza multiplelor greseli ale lui X, interviul nostru cu el se incheie aici. Continuam cu ceilalti invitati!

Formula de incheiere daca atitudinea invitatului nu este una adecvata.
Din cauza comportamentului tau, interviul nostru se incheie aici. Eu sunt X si va urez o zi / seara placuta!

Formula de incheiere daca atitudinea invitatului nu este una adecvata, dar interviul este dublu / triplu.
Din cauza comportamentului neadecvat al lui X, interviul nostru cu el se incheie aici. Continuam cu Y!

(!) Reguli & informații despre interviuri. (!)

Live simplu: level 2-5: 200.000$, level 6-20: 350.000$, level 21-200: 500.000$

- Membrii factiunii vor avea posibilitatea sa ofere un interviu altui coleg doar in timpul weekend-ului, cu acordul Liderului / Subliderilor. Nerespectarea acestei reguli se sanctioneaza cu Faction Warn!
- se poate lua interviu cuiva doar de la rank 2+, cei de rank 2+ au voie doar live simplu.
- live-urile cu 2 persoane (live-urile duble) se pot lua doar de cei de rank 3+.
- live-urile cu 3 persoane se iau doar de catre cei cu rank 5.
- fiecare live trebuie sa fie puțin diferit, nu trebuie sa respectati modelul, puteți inventa întrebări noi in limita bunului simt, dacă nu sunteți siguri de o întrebare nu ezitati sa întrebati liderul, altfel voi veți primi Faction Warn.
- nu aveti voie sa folositi prescurtari/limbaj de messenger in live-uri, altfel veti primi Faction Warn.
- se da maxim un interviu pe ora.
- Un reporter nu poate da un interviu unul dupa altul (de exemplu: Eu vreau sa dau un interviu la 11:05 si altul la 12:05), am voie sa fac asta doar daca nu sunt alti doritori(aici ma refer la faptul ca dupa ce termini respectivul interviu, intrebi pe chat-ul factiunii daca doreste vreun coleg sa dea interviu ora urmatoare, daca nu se respecta acesta regula, reporterul vinovat va fi sanctionat.
- Daca este xx:45-xx:50, live-ul ia o pauza pana la ora xx:05 pentru a evita spamul.

https://coolplayforum-com.forumgratuit.ro

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum